Патч-тести - Клініка алергології та імунології AіrDOC
+380443344848

Патч-тести

Патч-тест – це сучасний метод діагностики контактної алергії. Це аплікаційна шкірна проба, яка допомагає діагностувати алергію сповільненого типу (коли після контакту з алергеном минуло від декількох годин до декількох діб). Унікальність патч-тестів полягає у тому, що вони можуть відрізнити алергію від інших хвороб зі схожими симптомами та чітко визначають алерген.

Наразі існує понад 550 речовин-алергенів (гаптенів), які доступні для патч-тестування. Створені спеціальні серії тестів: стоматологічні, медикаментозні, косметичні, рослинні, та інші.

Показання для проведення патч-тесту

Патч-тестування рекомендоване пацієнтам з алергічним контактним дерматитом (негативна реакція організму на здавалося б такі звичайні речі як одяг чи прикраси) та атопічним дерматитом (хронічне запальне захворювання шкіри). Крім того, патч-тести допомагають визначити можливу реакцію організму на новий косметичний засіб для догляду за шкірою.

Коли необхідне патч-тестування?

 • Контактний дерматит;
 • Погіршення перебігу атопічного, себорейного дерматиту, псоріазу (підозра на супутній алергічний контактний дерматит);
 • Медикаментозний дерматит;
 • Реакції слизових оболонок : кон’юнктивіт, стоматит, вульвіт;
 • Перед встановленням імплантів та протезуванням у стоматології та ортопедії.

Патч-тестування дає можливість виявити алергію на :

Переваги патч-тесту

Як проходить процедура?

Після детального вивчення симптомів хвороби, лікар обирає подразники, які можуть спричиняти алергічну реакцію у пацієнта. Ймовірні алергени наносяться на спеціальний діагностичний пластир, який кріпиться на внутрішню частину руки або у верхній частині спини (якщо у зоні тестування росте волосся, його потрібно буде поголити).

За одну процедуру можна перевірити близько 20-30 алергенів, які можуть викликати контактний дерматит. У стандартний набір алергенів для тестування входять: латекс, ліки та протибактеріальні мазі, ароматизатори, консерванти, фарби для волосся, метали та смоли, ювелірні прикраси, що містять нікель та кобальт, парфуми, засоби для миття, засоби особистої гігієни, одяг з гуми та шкіри, хімічні засоби, сік рослин.

Після встановлення лікарем патч-аплікації має минути 48 годин. За цей час гаптени трансформуються в алергени та стане зрозуміла реакція на них організму. Важливий момент: коли патч-тест знаходиться на тілі – протягом 48 годин його заборонено мочити водою. Крім того, 7 днів пацієнту заборонені фізичні навантаження, які можуть спричинити сильне потовиділення, та засмагання на сонці.

Патч-система видаляється під час повторного візиту до лікаря (через 2 дні), а місце її кріплення позначається кольоровим маркером. Ця позначка повинна лишитися до наступної зустрічі з лікарем, яка відбудеться за чотири дні після першого візиту (якщо написи почнуть стиратися, попросіть рідних їх відновити). Результати тестування оцінюються у три етапи: на другий, четвертий та сьомий дні. Потужна реакція на алерген проявляється у вигляді папуловезикул, виразок та набряків. Середня реакція на – у вигляді висипки, фолікулярних пустул та опіків. Слабкі, але позитивні реакції на алерген – це почервоніння шкіри. У деяких випадках результати вважаються помилковими: наприклад, коли замість однієї або декількох позитивних реакцій починають червоніти та свербіти всі ділянки, на яких прикріплено алергени. Як правило, подібні реакції зустрічаються у пацієнтів з важким дерматитом.

Які можливі побічні дії?

Як підготуватися до процедури?

Прийом препаратів, що впливають на стан імунної системи, необхідно узгодити з лікарем перед проведенням тесту.

Чи існують якісь обмеження на час проведення патч-тесту?

Наші лікарі знають, як допомогти вам подолати алергію навіть у найскладніших випадках

Романюк Лілія Іванівна

Лікарський стаж: 36 років. Доктор медичних наук, віце-президент асоціації алергологів України, заслужений лікар України. Спеціалізація: алергологія, пульмонологія. Вища категорія

Гогунська Інна Володимирівна

Лікарський стаж: 28 років. Спеціалізація: алергологія, додатково: отоларингологія. Доктор медичних наук, професор, провідний науковий співробітник. Заслужений лікар України. Віце-президент Асоціації алергологів України, член Європейського респіраторного товариства, Європейської асоціації астми та алергії. Вища категорія.

Зайков Сергій Вікторович

Доктор медичних наук, президент асоціації алергологів України. Вища категорія

Левченко Анастасія Романівна

Лікарський стаж: 8 років. Спеціалізація: алергологія, гастроентерологія, терапія та УЗД-діагностика. Кандидат медичних наук.

Ярмолинська Ольга Євгеніївна

Лікарський стаж: 21 рік. Спеціалізація: алергологія. Член Європейської Асоціації алергологів та імунологів. Вища категорія

Немировська Наталія Володимирівна

Спеціалізація: алергологія, дитяча алергологія. Вища категорія

Ціни

За будь-якими уточненнями ви можете звернутися до нашого контакт-центру

Патч-тестування ( Швеція)

Метали (панель 10 показників)

2 450 грн

Нігтьова (панель 20 показників)

2 600 грн

Атопік (панель 20 показників)

2 900 грн

Сонцезахисна (панель 21 показник)

3 500 грн

Стоматологічна панель ( 40 показників)

3 700 грн

Європейська панель. Базова S-1000 (30 показників).

3 800 грн

Імпланти (панель 20 показників)

3 900 грн

Побутова (панель 20 показників)

3 900 грн

Перукарська (панель 38 показників)

5 100 грн

Косметична (панель 63 показників)

7 500 грн

We will always help!

Good day! My name is Maria, I am your personal manager. You can contact me by phone and I will be happy to answer your questions!

+380443344848

Or leave your number and we will call you.

  Contact us:

  Questions left?

  Fill out the feedback form and we'll get back to you soon!   Sign up for Viber / Telegram:

   Address

   Kyiv
   Heroes of Stalingrad Avenue, 4a

   Working hours

   Monday to Friday 8:00 to 20:00

   Saturday - 8: 00-16: 00

   Залишити заявку