Прік-тести

Прік-тест — базовий метод діагностики алергічних захворювань
Принцип дії прік-тестування полягає у тому, що у шкіру пацієнта вводять (prick в перекладі з англійської — «колоти») екстракти різних алергенів, а потім фіксують реакцію на них організму. Прік-тест вважають зручним і надійним методом сучасної алергодіагностики, адже він дає змогу швидко виявити подразник, який спричиняє алергію, і призначити правильний спосіб лікування.
Показання для проведення прік-тесту
Прік-тест — ідеальний варіант для виявлення подразників, що спричиняють алергічний риніт, бронхіальну астму і харчову алергію. Також проведення прік-тестів рекомендоване при контактному дерматиті, кропив’янці, гіпертрофії аденоїдів, полінозі та реакції на укуси комах.
На основі результатів прік-тесту лікар приймає рішення про проведення специфічної імунотерапії (СІТ) — серії щеплень від алергії. Завдяки щепленням імунна система не так гостро реагує на подразник, а симптоми хвороби зникають.
Прік-тести можуть давати помилкові результати, якщо у пацієнта є реакція на перехресні алергени (тобто на алергени подібні за своєю структурою). У цьому разі лікар може призначити додаткову діагностику. Проведення додаткових прік-тестів рекомендовано і при появі нових симптомів хвороби, або виявленні у дітей сенсибілізації до нових подразників.
Протипоказання для проведення прік-тесту
- Прік-тест можна проводити лише на здоровій шкірі. При атопічному дерматиті на великій ділянці шкіри, кропив’янці чи екземі, проведення процедури стає неможливим. Це стосується і сонячних опіків (не варто активно засмагати за декілька днів до процедури).
- Дермографізм (реакція шкіри на механічне подразнення).
- Страх голок і уколів у дітей.
- Алергія, або інші хронічні хвороби у стані загострення.
- Вагітність.
- Гострі інфекційні та респіраторні захворювання.
- Психічні захворювання.
- Важка форма бронхіальної астми
- Запалення очей (кон’юнктивіт).
- Висока температура.
- Анафілактичні реакції на певні алергени (наприклад, на латекс).
Переваги прік-тесту
- Безпечність для здоров’я пацієнта та відсутність побічних явищ (прік-тести стандартизовані та сертифіковані).
- Не існує вікових обмежень. Прік-тести можна проводити навіть немовлятам. Маленький розмір руки обмежує кількість алергенів, які можна перевірити, але в цьому разі прік-тест проводять на спині дитини. Також варто сказати, що у пацієнтів віком від 65 років спостерігається зменшення реакції на подразники.
- Можна використовувати декілька алергенів одночасно.
- Зручна і легка процедура
- Швидкий результат тестування (вже за 20 хвилин!).

Як проходить процедура
Шкіра передпліччя пацієнта обробляють етанолом. Потім на відстані 2–3 см наносять краплі розчинів гістаміну (позитивний контроль), натрія хлориду (негативний контроль) та різних алергенів. Це можуть бути екстракти алергенів пилку рослин, побутові алергени (пил), харчові алергени, та алергени тваринного походження (шерсть). Існує стандартний набір алергенів для тесту, але спеціаліст, спираючись на симптоми та історію хвороби пацієнта, може підібрати йому індивідуальний набір подразників.
Крізь краплі розчинів робиться прокол спеціальним прік-ланцетом (довжина голки 1 мм, що дозволяє зробити процедуру безболісною та безкровною, адже наявність крові у місці проколу може вплинути на результат). Для кожного проколу використовується окремий стерильний прік-ланцет, після чого він вважається використаним та утилізується. Поруч з місцем проколу лікар, який проводить тест, може кольоровим маркером зробити напис з назвою алергену.
Результати тесту можна побачити вже за 10–15 хвилин. Позитивною реакцією на алерген вважається почервоніння або наявність пухирця розміром 3-7 міліметрів. Вираженою позитивною реакцією — розміром 8–12 мм. І гіпералергічною — 13 мм і більше. Підрахунок робиться за діаметром найбільшого пухирця.
Під час одного тесту можна перевірити реакцію організму на 14–16 алергенів. Негативні результати прік-тесту майже завжди означають відсутність алергії. Хоча у деяких випадках трапляються і помилкові негативні результати. Вони показують, що алергії немає, хоча насправді вона є. У цьому випадку лікар може призначити пацієнту повторний тест.
Як підготуватися до процедури
- За 10 днів до проведення прік-тесту необхідно припинити вживати антигістамінні препарати та антидепресанти. Варто розповісти лікарю про абсолютно всі препарати, які ви вживаєте, адже деякі з них потрібно припинити вживати за місяць до процедури. До речі, також впливають на результати тестування антидепресанти і кортикостероїдні мазі.
- Якщо ви робили щеплення, від часу процедури має минути не менше ніж 3 тижні.
- У день процедури заборонено користуватися косметичними кремами для шкіри у зоні проведення прік-тесту. Не варто користуватися побутовою хімією (засоби для миття посуду, меблів та вікон).
- Перед початком процедури варто сходити в туалет, адже потрібно буде сидіти близько 20 хвилин.
Наші лікарі знають, як допомогти вам подолати алергію навіть у найскладніших випадках
Ціни
За будь-якими уточненнями ви можете звернутися до нашого контакт-центру
Прік-тестування (Іспанія)
Проведення діагностичної контрольної проби (1 алерген)
200 грн
Проведення діагностичної алергічної проби (1 алерген)
190 грн
Проведення діагностичної алергічної проби на непереносимість гістаміну + контроль
770 грн
Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 5 алергенів (пилкові та побутові алергени)
800 грн
Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 10 алергенів (пилкові та побутові алергени)
1 600 грн
Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 12 алергенів (пилкові та побутові алергени)
2 000 грн
Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 14 алергенів (пилкові та побутові алергени)
2 400 грн
Ми завжди допоможемо!
Добрий день! Мене звати Марія, я ваш персональний менеджер. Ви можете зв’язатися зі мною за номером телефона, і я з радістю відповім на ваші запитання!
+380443344848
Або залиште свій номер, і ми вам зателефонуємо.



Адреса
м. Київ
пр-т Героїв Сталінграду, 4а
Часи роботи
Понеділок - п’ятниця 8:00-20:00
Субота - 8:00-16:00