Прік-тести - Клініка алергології та імунології AіrDOC
+380443344848

Прік-тести

Прік-тест — базовий метод діагностики алергічних захворювань

Принцип дії прік-тестування полягає у тому, що у шкіру пацієнта вводять (prick в перекладі з англійської — «колоти») екстракти різних алергенів, а потім фіксують реакцію на них організму. Прік-тест вважають зручним і надійним методом сучасної алергодіагностики, адже він дає змогу швидко виявити подразник, який спричиняє алергію, і призначити правильний спосіб лікування.

Показання для проведення прік-тесту

Прік-тест — ідеальний варіант для виявлення подразників, що спричиняють алергічний риніт, бронхіальну астму і харчову алергію. Також проведення прік-тестів рекомендоване при контактному дерматиті, кропив’янці, гіпертрофії аденоїдів, полінозі та реакції на укуси комах.

На основі результатів прік-тесту лікар приймає рішення про проведення специфічної імунотерапії (СІТ) — серії щеплень від алергії. Завдяки щепленням імунна система не так гостро реагує на подразник, а симптоми хвороби зникають.

Прік-тести можуть давати помилкові результати, якщо у пацієнта є реакція на перехресні алергени (тобто на алергени подібні за своєю структурою). У цьому разі лікар може призначити додаткову діагностику. Проведення додаткових прік-тестів рекомендовано і при появі нових симптомів хвороби, або виявленні у дітей сенсибілізації до нових подразників.

Протипоказання для проведення прік-тесту

 • Прік-тест можна проводити лише на здоровій шкірі. При атопічному дерматиті на великій ділянці шкіри, кропив’янці чи екземі, проведення процедури стає неможливим. Це стосується і сонячних опіків (не варто активно засмагати за декілька днів до процедури).
 • Дермографізм (реакція шкіри на механічне подразнення).
 • Страх голок і уколів у дітей.
 • Алергія, або інші хронічні хвороби у стані загострення.
 • Вагітність.
 • Гострі інфекційні та респіраторні захворювання.
 • Психічні захворювання.
 • Важка форма бронхіальної астми
 • Запалення очей (кон’юнктивіт).
 • Висока температура.
 • Анафілактичні реакції на певні алергени (наприклад, на латекс).

Переваги прік-тесту

Як проходить процедура

Шкіра передпліччя пацієнта обробляють етанолом. Потім на відстані 2–3 см наносять краплі розчинів гістаміну (позитивний контроль), натрія хлориду (негативний контроль) та різних алергенів. Це можуть бути екстракти алергенів пилку рослин, побутові алергени (пил), харчові алергени, та алергени тваринного походження (шерсть). Існує стандартний набір алергенів для тесту, але спеціаліст, спираючись на симптоми та історію хвороби пацієнта, може підібрати йому індивідуальний набір подразників.

Крізь краплі розчинів робиться прокол спеціальним прік-ланцетом (довжина голки 1 мм, що дозволяє зробити процедуру безболісною та безкровною, адже наявність крові у місці проколу може вплинути на результат). Для кожного проколу використовується окремий стерильний прік-ланцет, після чого він вважається використаним та утилізується. Поруч з місцем проколу лікар, який проводить тест, може кольоровим маркером зробити напис з назвою алергену.

Результати тесту можна побачити вже за 10–15 хвилин. Позитивною реакцією на алерген вважається почервоніння або наявність пухирця розміром 3-7 міліметрів. Вираженою позитивною реакцією — розміром 8–12 мм. І гіпералергічною — 13 мм і більше. Підрахунок робиться за діаметром найбільшого пухирця.

Під час одного тесту можна перевірити реакцію організму на 14–16 алергенів. Негативні результати прік-тесту майже завжди означають відсутність алергії. Хоча у деяких випадках трапляються і помилкові негативні результати. Вони показують, що алергії немає, хоча насправді вона є. У цьому випадку лікар може призначити пацієнту повторний тест.

Як підготуватися до процедури

Наші лікарі знають, як допомогти вам подолати алергію навіть у найскладніших випадках

Романюк Лілія Іванівна

Лікарський стаж: 36 років. Доктор медичних наук, віце-президент асоціації алергологів України, заслужений лікар України. Спеціалізація: алергологія, пульмонологія. Вища категорія

Гогунська Інна Володимирівна

Лікарський стаж: 28 років. Спеціалізація: алергологія, додатково: отоларингологія. Доктор медичних наук, професор, провідний науковий співробітник. Заслужений лікар України. Віце-президент Асоціації алергологів України, член Європейського респіраторного товариства, Європейської асоціації астми та алергії. Вища категорія.

Зайков Сергій Вікторович

Доктор медичних наук, президент асоціації алергологів України. Вища категорія

Левченко Анастасія Романівна

Лікарський стаж: 8 років. Спеціалізація: алергологія, гастроентерологія, терапія та УЗД-діагностика. Кандидат медичних наук.

Ярмолинська Ольга Євгеніївна

Лікарський стаж: 21 рік. Спеціалізація: алергологія. Член Європейської Асоціації алергологів та імунологів. Вища категорія

Немировська Наталія Володимирівна

Спеціалізація: алергологія, дитяча алергологія. Вища категорія

Ціни

За будь-якими уточненнями ви можете звернутися до нашого контакт-центру

Прік-тестування (Іспанія)

Проведення діагностичної контрольної проби (1 алерген)

200 грн

Проведення діагностичної алергічної проби (1 алерген)

190 грн

Проведення діагностичної алергічної проби на непереносимість гістаміну + контроль

770 грн

Проведення діагностичної проби на анестетик (1 проба)

590 грн

Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 5 алергенів (пилкові та побутові алергени)

800 грн

Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 10 алергенів (пилкові та побутові алергени)

1 600 грн

Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 12 алергенів (пилкові та побутові алергени)

2 000 грн

Проведення діагностичної алергічної проби методом прик-тесту.Панель 14 алергенів (пилкові та побутові алергени)

2 400 грн

We will always help!

Good day! My name is Maria, I am your personal manager. You can contact me by phone and I will be happy to answer your questions!

+380443344848

Or leave your number and we will call you.

  Contact us:

  Questions left?

  Fill out the feedback form and we'll get back to you soon!   Sign up for Viber / Telegram:

   Address

   Kyiv
   Heroes of Stalingrad Avenue, 4a

   Working hours

   Monday to Friday 8:00 to 20:00

   Saturday - 8: 00-16: 00

   Залишити заявку